0 0
28.03.2019

Дмитріївська поминальна субота 2025: якого числа, поминальний день

Дмитріївська поминальна субота 2025: якого числа, поминальний день

Дмитріївська субота є непростим днем, коли душі покійних приходять на цей світ. Живі повинні зробити все, щоб не розгнівати своїх родичів і вшанувати їхню пам’ять. День поминання покійних рідних передбачає дотримання особливих традицій. Потрібно обов’язково відвідувати могили померлих, ходити до церкви та ставити свічки за упокій.

Дмитрівська субота 2025

Після перемоги на Куликовому полі князь Дмитро Донський відвідав Троїцьку обитель, де відбулося вшанування християнських воїнів, загиблих у битві. Ця традиція збереглася до наших днів. Відтоді поминають не тільки загиблих воїнів, а й усіх померлих православних.

З року в рік дата поминального дня змінюється. У 2025 році Дмитрівська батьківська субота припадає на 1 листопада. Напередодні, у п’ятницю ввечері, у храмах проводиться панахида, лунають молитви за покійних. За традицією парафіяни приносять до церкви різні страви, вино, свічки.

Магазин Штучних квітів-3

Молитва за покійних та традиції

Хоча цей день не є датою вселенських панахид, він має велике значення. У цей час звершуються літургії за загиблими воїнами. Прийнято замовляти панахиди, записувати імена покійних рідних у поминальні записки. Імена необхідно вказувати у родовому відмінку.

Головним обрядом поминання є молитва, яка є важливою підтримкою для тих, хто відійшов у інший світ. Якщо ви з якихось причин не можете відвідати храм або кладовище, обов’язково моліться за упокій душі своїх близьких вдома. Відкладіть мирські справи, щоб ніщо не відволікало вас від молитви.

Що ще необхідно зробити у Батьківську суботу:

  • обов’язково відвідайте кладовище, впорядкуйте могилу, прикрасьте її красивими штучними квітами і помоліться;
  • у цей день слід роздавати милостиню, частування та випічку нужденним. Вважається, що чим більше ви поділитеся з нужденними, тим краще почуватиметься душа померлого;
  • прийнято накривати щедрий стіл і трапезувати у колі близьких. Готуйте страви, які за життя любили ваші покійні родичі. Це вважається добрим знаком і приносить душам померлих радість;
  • на столі має стояти порожня тарілка, куди всі, хто сидить за столом, залишають трохи їжі. Частування залишають на ніч. Вважається, що душа покійника прийде і пообідає;
  • говорити про покійних слід лише добрі слова. Варто згадати приємні моменти, пов’язані з померлими;
  • напередодні цього дня в оселі слід прибратися. Після поминальної трапези необхідно добре вмитися.

Чого робити не можна:

  • працювати на городі. За народним повір’ям, рослини, посаджені у цей день, будуть погано рости і не дадуть урожаю. Взагалі, цього дня слід уникати важкої роботи, але дрібні побутові справи, як-от миття посуду чи прибирання столу, дозволені;
  • зловживати алкоголем. Під час поминальної трапези не можна напиватися, співати пісень і надмірно веселитися;
  • відмовляти у милостині. Якщо вас просять про допомогу нужденні, не відмовляйте. Подайте монету чи їжу та попросіть їх помолитися за упокій душ ваших покійних родичів.

Віруючі пов’язують багато прикмет із Батьківською суботою. Якщо у цей день стоїть холодна погода й заморозки – весна буде пізньою. Якщо ж день теплий, то й весна настане рано. Дотримуйтесь традицій, вшановуйте пам’ять близьких і керуйтеся християнськими канонами.