0 0
28.03.2019

Червона гірка 2019: якого числа справляють, традиції і прикмети, весілля на Червону гірку

Червона гірка 2019: якого числа справляють, традиції і прикмети, весілля на Червону гірку

Завершення пасхального тижня прийнято відзначати в колі близьких людей, дотримуючись певні традиції. Червона гірка справляється в першу неділю після Великого свята Великодня. Це час весни і відродження природи, коли земля оголюється від снігу, і видніються «гірки». Словом «червоні» на Русі позначалося все прекрасне, добре і світле, що символізує гуляння, радість, пісні і танці. Молодь одягала найкраще вбрання і відправлялася на святкування. Що ще робили в цей незвичайний день? Як справляють Фомина неділя зараз? - про це далі.

Магазин Штучних квітів-3

Антипасха 2019: коли справляють свято

Червону гірку прийнято справляти на 8-й день після Світлого Великодня. Орієнтуючись на Воскресіння Христове 2019, яке буде відзначатися 28 квітня, можна прорахувати, що Антипасха в цьому році припадає на 5 травня. 

Назви свята, «червона гірка» і «Антипасха», є неформальними. У церковному календарі він згадується як Фомін день. Це пов'язано з одним з апостолів Христа. Саме Фома був єдиним з учнів, хто не повірив воскресінню Сина Божого. Після його заяви про те, що поки на власні очі не побачить Ісуса, і не доторкнеться до його ран, не повірить в це дивовижна подія. До нього з'явився сам Спаситель і запропонував помацати його поранену плоть. 

«Господь мій!» - захоплено вигукнув Хома, визнавши в що виявився Христі свого Спасителя. Згодом, апостол Фома став відомий як самий затятий проповідник і служитель Сина Божого. Він пройшов величезний шлях з Палестини до Індії, з великим ентузіазмом проповідуючи той факт, що Ісус приніс себе в жертву і помер за людські гріхи.

Магазин Штучних квітів-4

Червона гірка: давні і сучасні традиції

Історія християнського свята налічує безліч традицій:

  • здавна в Фомина неділя водилися хороводи, проводилися бої. У цей день потрібно зустрічати гостей, гуляти, фарбувати яйця;
  • на Великдень відвідування кладовищ заборонено. До покійним прийнято ходити на «Червону гірку»;
  • добрим знаком у Фомина неділя є традиція одруження. Вважається, що молоді, які зіграють весілля саме в цей день, будуть жити в любові, благополуччя та злагоді;
  • згідно зі старим повір'ям, вважається, що ті, хто сидить удома в Антипасху, прирікають себе на нещасну життя;
  • стародавня прикмета свідчить: померлі родичі відвідують своїх близьких на «Червоні гірки».

Магазин Штучних квітів-5

До наших днів збереглося безліч прикмет, пов'язаних з християнським святом:

  • теплий сонячний день Фоминої неділі віщує багатий урожай зернових;
  • якщо присниться в ніч на «Червону гірку» покійний родич, це віщує добрий добробут;
  • щоб привернути удачу і гроші, рекомендується в цей день надягати червоні наряди;
  • якщо в день Антипасхи самотня дівчина буде носити весільні стрічки, вона приречена на швидке заміжжя;
  • сваритися на «Червоні гірки» не можна, так як розв'язати конфлікт до Трійці у вас не вийде;
  • ні в якому разі не можна сумувати на свято, так як згодом вас весь рік будуть переслідувати нещастя і проблеми.

Не всі звичаї дійшли до наших днів, і не всі дотримуються відомі традиції. Мабуть, одним з найбільш стабільних, залишається повір'я в те, що на це свято прийнято справляти весілля і вінчання в церкві. Незмінним залишається і відвідування померлих. Вже не одне століття в цей день слов'янські сім'ї відправляються на кладовища, щоб вшанувати близьких, принести їм частування і штучні квіти.

За всю історію свого існування Антипасха неодноразово трансформувалася, але основний зміст свята залишився колишнім. Це радість настання весни і відродження природи, зустрічі з близькими людьми, веселе проведення часу.