0 0
29.03.2019

Семик (Зелені свята, Русалчин Великий) 2019: свято, прикмети, звичаї і традиції

Семик (Зелені свята, Русалчин Великий) 2019: свято, прикмети, звичаї і традиції

На сьомий тиждень після Світлого Великодня відзначається свято Семик (Зелені Святки). Вважається, що в цей день з річки виходять русалки на сушу, веселяться і лоскочуть дівчат, які їм зустрілися. У народі він також відомий як «Русальний тиждень». Це період проводжання весни і зустрічі літа, - похорон русалок. У 2019 дата свята Семик припадає на 13 червня. Які традиції і обряди необхідно дотримуватися на Зелені Святки? Про це далі.

 Магазин Штучних квітів-3

Семик - поминальний день

 

При популяризації християнства на Русі було прийнято поминати покійних на сьомий тиждень Великодня. З давніх-давен родичі померлих били фарбовані яйця для призову русалок. Для них залишалися спеціально приготовлені млинці, на кладовищі до могил приносили вино і співали пісні. Таким чином, відбувалися жертвоприношення для покійних.

 

У цей день прийнято поминати померлих не своєю смертю: трагічно загиблих або вбитих. До цієї категорії також належать самогубці, алкоголіки, нехрещені, і ті, хто за життя не зробив каяття перед Господом. Вважається, що душі цих небіжчиків бродять по землі і не можуть знайти спокою. Вони застрягли між земним і небесним світом, наділені диявольськими здібностями.

 

Часто цих покійних ховали не так, як інших. Їх тіла вкладалися обличчям вниз, зверху закидалися гілки і каміння. «Заложних небіжчики» - термін, що позначає застрягли душі, які ніяк не можуть вибратися. Поминки таких померлих називалися «задушнимі». Тих, хто помер не природною смертю, раніше прийнято було ховати окремо. Вважалося, що їх душі могли нашкодити живим, затягнути їх в могилу.

Традиції та обряди

праздник семик фото

На Семик в будинок приносили березові гілки і квіти. Вони попередньо сушилися цілий рік. З листя робилися вінки, які клали в горщики з розсадою. Люди вірили, що ці вінки мають особливу силу. Щоб урожай був вдалим, проговорювалися спеціальні молитви. Потім відправлялися на кладовищі, прикрашали могили березовими гілками і залишали їжу.

 

Крім цього, з Зеленими Святками пов'язані інші традиції і прикмети:

 

  • дівчинки підлітки «офіційно» приймалися в компанії дорослих дівчат, що підтверджувалося обрядом кумления. Їх навчали гадати на женихів, вони вибирали подруг, влаштовували посиденьки;
  • береза ​​- символ свята. Він уособлює велику життєву енергію. Навколо рослини водилися хороводи, проводилися спеціальні обряди на урожай, дерева вбиралися різними намистом, хустками, вінками;
  • після трапези могили небіжчиків прикрашалися березовими гілками, роздавали поминальні частування.
  • краще утриматися від будь-якої домашньої роботи в це свято, особливо тієї, що пов'язана з водою. Не варто купатися у водоймах, щоб не накликати біду;
  • протипоказано шити, не можна бродити по лісі на Зелені Святки на самоті.

 

До слова сказати, Семик є унікальним поминальним святом, коли допустимо замовити панахиду про небіжчиків, померлих не своєю смертю і тих, кого з різних причин не відспівували при похованні. На Зелені Святки сходіть на кладовищі до рідних, приберіть на могилі, принесіть помин і штучні квіти. Не зайвим буде прикрасити могилку березовими гілками.

 

Семик свято містичний і в цей день проводиться безліч ворожінь і ритуалів. Важливо провести його правильно, і тоді удача буде вам супроводжувати цілий рік. Слід утриматися від лихослів'я і пліток, не робіть нікому зла, інакше ваше життя буде наповнена негативом, проблемами і неприємностями.