0 0
28.03.2019

9 травня: поминальний день загиблих захисників Великої Вітчизняної Війни

9 травня: поминальний день загиблих захисників Великої Вітчизняної Війни

День Перемоги для нашого народу є одним з найважливіших свят. Вірні воїни виконали свій обов'язок перед Батьківщиною і віддали життя за перемогу над фашистами. Православна церква ставиться з великою повагою до цього подвигу. На 9 травня в храмах проходить особливе поминання загиблих бійців і тим, хто помер трагічною смертю під час війни. Крім цього виконуються молебні за здоров'я ветеранів.

Магазин Искусственных цветов-3

Історія появи традиції

 

Протягом багатьох років православ'я зміцнювало військовий дух, бійці благословлялися на успішні завершення поєдинків. Священнослужителі не тільки молилися за солдатів, але також і надавали допомогу пораненим в госпіталях.

 

9 травня у всіх християнських церквах прийнято поминати воїнів Великої Вітчизняної Війни, які віддали життя за честь свого народу. Чи не шкодуючи себе, свої життя і молоді роки, вони померли за світле майбутнє своїх рідних. Непохитна віра і відданість Батьківщині робили їх сміливими і нещадними для ворогів.

 

Сьогодні на 9 травня в кожному місті проводяться паради. На знак вшанування героїв до пам'ятників загиблих солдатів кладуть живі та штучні квіти, вінки та кошики. Увечері святкування завершується урочистим салютом. Цей великий день породжує почуття єдності, захоплення, поваги і подяки до ветеранів і загиблим предкам.

 

У які дні в храмах моляться за померлих

 

Православна церква вчить нас сприймати смерть як продовження життя, а не її завершення. Це перехід душі в інший світ. У Небесного Отця немає розділень на мертвих і живих, тому церковні служителі моляться за всіх дочок і синів Отця. Щоб довести важливість всіх молитов, варто перерахувати головні моменти, які з ними пов'язані:

 

  • за упокій померлих моляться в храмах щодня;
  • щонеділі уособлює конкретну подію, і характеризується своїми нюансами богослужіння. У суботні дні поминають святих і віруючих покійних;
  • панахиди по родичах прийнято замовляти в день народження померлого. На іменини прийдіть на кладовищі до покійного, приберіть у нього на могилі і прикрасьте її штучними квітами;
  • загальні християнські поминальні дні називають батьківськими суботами. Дві з них називають вселенськими. Це Троїцька і Мясопустная субота. У ці дні священнослужителі моляться за упокій всіх спочилих.

Дні, коли прийнято поминати померлих родичів, називаються батьківськими суботами. У ці дати можна молитися за упокій дідів, прадідів, а також предків свого роду. Обов'язково згадайте ветеранів Великої Вітчизняної Війни в Батьківську суботу, які покинули цей світ. Відвідайте кладовищі, в знак пам'яті піднесіть до могили героям квіти, замовте панахиду.

Магазин Искусственных цветов-4

Основні правила поведінки в поминальні свята

 

У поминальні дати необхідно дотримуватися певних правил, які єдині для всіх свят. Ходіть на богослужіння, приносите з собою страви і напої в якості пожертвувань. Давайте милостиню убогим і нужденним, ходите на кладовища, приносите живі і штучні квіти. Обов'язково помоліться за упокій померлих.

 

9 травня - це великий день, який просочений скорботою, нескінченної вдячністю і радістю. У це свято поминають героїв Великої Вітчизняної Війни, які заради щасливого майбутнього пожертвували найдорожчим, - власним життям. Ми святкуємо велику перемогу добра над злом. Онуки і правнуки, як і наступні покоління, повинні бути горді тим, що їхні предки здобули перемогу над фашистами і поминати їх у особливі дні.